Vstup do interní sekce

PROJEKT MOET ICHDK-ABI

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

rádi bychom Vám představili nový projekt MOET ICHDK-ABI, který připravila Česká angiologická společnost a Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP ve spolupráci s Ústavem všeobecného lékařství 1.LF UK. Jedná se o cílený screening pacientů s ICHDK v praxi praktického lékaře metodou měření indexu kotník/paže (ABI) u pacientů ve věku nad 50 let, v rámci preventivní prohlídky. Projektu by se mělo zúčastnit 100 praktických lékařů z celé ČR, kteří by měli změřit ABI u celkem 10 000 pacientů v průběhu 1 roku . Lékařům bude v rámci projektu zapůjčen přístroj boso ABI systém 100. MOET ICHDK-ABI by měl být zároveň podpořen VZP ČR, která by měla být jedním ze sponzorů.

Projekt poslouží jako podklad k podpoře zavedení kódu úhrady vyšetření ABI pro praktické lékaře. Pokud máte zájem se projektu zúčastnit, zaregistrujte se do projektu MOET ICHDK-ABI na adrese http://www.moetqsol.cz/reg_ichdk_abi.php nebo na stránkách www.moetqsol.cz.

S pozdravem

Doc.MUDr.Debora Karetová,CSc.                        Doc.MUDr.Bohumil Seifert,Ph.D.
vědecký sekretář ČAS ČLS JEP   vědecký sekretář SVL ČLS JEP

 


ISSN 1801-6383

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP