Vstup do interní sekce

Informace k očkování druhou posilující dávkou

18.7.2022

Vážený pane docente,

dovoluji si Vám poslat, na základě pověření pana náměstka Pavlovice, shrnutí k očkování druhou posilující dávkou.

V pondělí 18.7.2022 bude vydáno rozhodnutí MZ ve smyslu 8 odst. 6 zákona o léčivech, které stanoví, že druhou posilovací dávku lze podat všem osobám ve věku od 18 let (prozatím tedy mimo SPC). Základní doporučení MZ k provádění očkování bude ve smyslu, že osoby nad 60 let, a osoby od 18 do 59 let, které jsou zranitelné s ohledem na jejich zdravotní stav by se měly dostavit k očkování již teď, během letních měsíců (i s ohledem na vývoj epidemie). Osoby nad 18 let bez zdravotních komplikací by se měly na druhou posilující dávku dostavit v podzimních měsících a zaregistrovat se standartním postupem.

Přeočkování bude prováděno mRNA vakcínami (Comirnaty, Spikevax) ve stejném dávkování jako u první posilující dávky. O kontraindikaci k očkování rozhoduje ošetřující lékař a rezervace pro očkování, přes systém crs.uzis.cz, bude umožněna od 15. srpna 2022, tak jak bylo prezentováno. Aplikovaná vakcinace se standartním postupem opět zadává do ISIN a úhrada zdravotního výkonu bude možná ode dne vydání rozhodnutí MZ.

Ráda bych Vás touto cestou požádala o distribuci mezi Vaše kolegy. Vážíme si Vaší spolupráce.
V případě jakýkoliv dotazů jsem Vám samozřejmě k dispozici, případně i na níže uvedeném telefonu.

 

Ing. Eliška Urbancová
Vedoucí oddělení
Pohotovostní operační centrum
Centrální řídicí tým
Ministerstvo zdravotnictví

Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2
Tel.: +420 224 972 681
mail: eliska.urbancova@mzcr.cz; www.mzcr.cz

Autor: Správce  |   Sekce: Zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému


ISSN 1801-6383

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP