Vstup do interní sekce

Informace k vyhlášení výběrového řízení (rezidenční místa 2023)

15.6.2023

Vážené kolegyně a kolegové,

rozhodnutí o poskytnutí dotace na rezidenční místa bylo uveřejněno dne 14. 6. 2023 na webových stránkách MZ ČR www.mzcr.cz/seznam-uspesnych-zadatelu-o-dotaci-na-rezidencni-mista-pro-rok-2023-obor-vseobecne-prakticke-lekarstvi/.

Podrobné informace MZ k vyhlášení a průběhu výběrových řízení včetně příloh jsou uvedeny na stránkách www.mzcr.cz/informace-k-vyberovemu-rizeni-rm-2023/.

Výběrové řízení je tedy nutno vyhlásit nejpozději do 28. 6. 2023. Otiskujeme proto opět podrobnější pokyny o možnosti vyhlášení prostřednictvím našich webových stránek včetně vzorového formuláře.

Pokyny k vyhlášení výběrových řízení na rezidenční místa

Přesně dle ustanovení citované vyhlášky jsme proto pro Vaši potřebu opět připravili vzorový formulář VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ, který  je na našich www stránkách. Vyplňte údaje, týkající se Vašeho zařízení, adresy a kontaktů a lhůty pro podání přihlášek – nesmí být kratší než 15 pracovních dnů ode dne vyhlášení, doporučujeme stanovit termín pozdější. Ukončení prvního kola výběrového řízení je stanoveno v Metodice pro RM 2023 na 15.9.2023.

Na základě usnesení z 16.5. 2023 akreditační komise oboru všeobecné praktické lékařství doporučuje úspěšným žadatelům o rezidenční místa, aby se pokusili ukončit výběrová řízení na rezidenty co nejdříve, a to v případě v 1. kola výběrového řízení do 31.7. 2023 a v případě 2. kola výběrového řízení do 30.9. 2023. Dále akreditační komise oboru všeobecné praktické lékařství vyzývá úspěšné žadatele o rezidenční místa, kteří v prvním kole přidělené rezidenční místo neobsadí, nebo se z jakýchkoliv důvodů dotace vzdají a kteří se domnívají, že rezidenční místo neobsadí ani v kole druhém, aby toto rezidenční místo postoupili náhradníkům.

Vyplněný formulář VYHLÁŠENÍ odešlete odkliknutím „odeslat“ na sekretariát SVL/SPL, jejichž pracovníci zajistí jeho umístění na webových stránkách obou organizací. Prosíme o zaslání co nejdříve, abychom v termínu stihli všechna Vaše vyhlášení na weby umístit. V případě technických obtíží se prosím obraťte na sekretariát SVL: 267 184 042, 267 184 064 nebo sekretariát SPL: 267 184 053. Tímto je splněn požadavek vyhlášení způsobem umožňujícím dálkový přístup a není třeba již zveřejňovat vyhlášení VŘ žádným jiným způsobem (samozřejmě Vám nic nebrání kromě toho vyvěsit/oznámit i jinde).

Nezapomeňte také nejdéle do tří dnů od vyhlášení odeslat ministerstvu na předepsaném formuláři podepsaný scan dokumentu “Vyhlášení výběrového řízení“, (je také zveřejněn v příloze 2 „informací k vyhlášení a průběhu VŘ“ na stránkách Ministerstva zdravotnictví). Tento formulář akreditované zařízení zašle pouze elektronicky na e-mailovou adresu: rezidencnimista@mzcr.cz. (tedy posíláte dva různé formuláře na dvě adresy!!!!)

Pro mladé lékaře, kteří se budou do Vámi vyhlášených výběrových řízení na RM chtít přihlásit, otiskneme  na uvedených stránkách přehled vyhlášených VŘ s potřebnými daty (adresy, termíny..) a stručnou informaci o způsobu přihlášení včetně formulářů „Přihlášky“ a „Osobního dotazníku“ rezidenta.

Autor: Správce  |   Sekce: Zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články


ISSN 1801-6383

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP