Vstup do interní sekce

Minimální požadavky pro zavedení interního systému hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb

21.12.2021

Ve Věstníku č. 13/2021 Ministerstva zdravotnictví České republiky byl uveřejněn materiál Minimální požadavky pro zavedení interního systému hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb.

Jak je vysvětleno v úvodu kapitoly Věstníku, Interní systém hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb (IHK) představuje výchozí soubor standardů, jejichž implementace do praxe poskytovateli lůžkové péče, ambulantní péče a zdravotnické záchranné služby povede k nastavení nezbytného minima pro poskytování kvalitní a bezpečné zdravotní péče pacientům.

Požadavkům na IHK v ambulantní péči, které se nás týkají, je věnována kapitola 2, na stránkách 12-15. Obsahuje 8 standardů péče a podmínky jejich naplnění.

Systém IHK a jeho nastavení podléhá plně rozhodnutí konkrétního poskytovatele zdravotních služeb, který volí způsob a rozsah dle svých technických, personálních a jiných možností.

Současně platí, že výstupy IHK jsou určeny výhradně pro interní potřebu poskytovatele, který na jejich základě identifikuje silné, a především pak slabé stránky při poskytování zdravotní péče a zavádí příslušná opatření.

Věstník – MZ 13/2021

Autor: Správce  |   Sekce: Zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému


ISSN 1801-6383

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP