Vstup do interní sekce

Zavedení nového VZP výkonu 01300 – (VZP) – DISTANČNÍ KONZULTACE ZDRAVOTNÍHO STAVU PRAKTICKÝM LÉKAŘEM

26.8.2020

Vážená paní předsedkyně,
Vážený pane předsedo,

dovoluji si Vám zaslat informaci o zavedení nového VZP výkonu 01300 – (VZP) – DISTANČNÍ KONZULTACE ZDRAVOTNÍHO STAVU PRAKTICKÝM LÉKAŘEM, který bude zaveden do externího číselníku od data 1. 9. 2020. VZP výkon je určen pro poskytovatele zdravotních služeb odb. 001 – všeobecný praktický lékař a odb. 002 – praktický lékař pro děti a dorost.

Dosavadní empirické zkušenosti ve vztahu k onemocnění Covid-19, při kterém je dostupnost lékařské péče při zachování medicínsko-hygienických opatření velice důležitá, přinesly potřebu zavedení nového VZP-výkonu, který umožní vzdálenou komunikaci (telefonickou či elektronickou) lékaře s pacientem.

VZP výkon je určen pro poskytování zdravotních služeb pojištěncům, kteří se nemohou dostavit fyzicky do ordinace praktického lékaře:

  • z důvodu respiračního infektu bez alarmujících příznaků a negativní epidemiologické anamnézy, kdy z epidemiologických důvodů není vhodná návštěva poskytovatele zdravotních služeb,
  • z důvodu nařízené izolace či karantény pro onemocnění Covid 19

K VZP výkonu Distanční konzultace zdravotního stavu praktickým lékařem se již nevykazuje:

  • výkon 09513 – Telefonická konzultace ošetřujícího lékaře pacientem
  • výkon 01543 – (VZP) Epizoda péče/kontakt v souvislosti s klinickým vyšetřením v ordinaci lékaře primární péče

Provedená konzultace zdravotního stavu distanční formou musí být řádně zdokumentována ve zdravotnické dokumentaci pacienta. Výkon je určen pro případy změny zdravotního stavu (akutní onemocnění, exacerbace chronické nemoci), potřeby sledování a kontroly zdravotního stavu, pro dispenzární péči, pro sledování zdravotního stavu v průběhu izolace či karantény. V rámci výkonu může být současně realizována preskripce léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. V případě realizace pouze preskripce se výkon nevykazuje.

VZP výkon Distanční konzultace zdravotního stavu praktickým lékařem nenahrazuje telefonickou konzultaci (výkon 09513) a jeho obsahem není objednání na vyšetření, oznámení výsledku vyšetření apod.

Platnost výkonu od: 1. 9. 2020
Ohodnocení: 176 Kč
Odbornost: 001, 002
ZUM: NE
ZULP: NE
Omezení místem: A
Omezení frekvence: 1/den, 6x čtvrtletí
Čas výkonu: 15 min.

Výkon bude procházet bez nasmlouvání.

Děkuji Vám za spolupráci

S přáním pěkného dne

 

Ing. David Šmehlík, MHA
Náměstek ředitele pro zdravotní péči

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČR
www.vzp.cz | Sledujte nás nově na facebook.com/vzpcr

Autor: Správce  |   Sekce: Zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému


ISSN 1801-6383

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP